Na počátku 19. století se oficiálně začal užívat název ulice Hybernská.
Mezi lety 1846 až 1862 byly budovy dnešního Kampusu Hybernská klasicistně přestavěny podle plánů stavitele Johanna Heinricha Frenzela, který patřil k předním stavitelům pozdního klasicismu. Jeho architektonické návrhy z roku 1846 zahrnovaly demolici pravého křídla přední části objektu a novou výstavbu navazující na přízemí původního objektu. Nová budova byla třípatrová, s visutými kamennými schody až na půdu, s pavlačemi do dvora na kamenných krakorcích s podrákosovanými fošnami a s oplechovanými přístřešky, a se dvěma balkony na krakorcích vedoucích do ulice.
Na dosud nezastavěném zahradním pozemku v zadní části byla postavena dvoupatrová novostavba s klenutými sklepy a konírnou v přízemí, v patrech s rákosovými stropy. Další novostavbou byla patrová kůlna spojená s výrobou likérů.
Salon kněžny Josefiny
V roce 1842 palác zdědila Josefina, kněžna ze Schwarzenbergu. Kněžna Josefína zde provozovala salon, tehdejší obdobu sociálních médií a neoficiálního celoživotního vzdělávání. Salon vždy vedla dáma a vedle hudebních produkcí zde probíhaly diskuze a polemiky na zájmová nebo konverzační témata. Salon formoval vkus a veřejné mínění, vynášela se zde hodnocení uměleckých děl i filozofických proudů, favorizovaly se osobnosti veřejného života.
Rosolka
Kněžna Josefína palác prodala za vysokou cenu 100 tisíc zlatých továrnímu výrobci likérů Gottfriedu Leonhardovi ze Saska. Hlavní budovu nechal Leonhard přestavět na krámy, ve dvoře vznikla likérka s výrobnou rosolky. Rosolka, likér českých obrozenců, byla v 19. století jedním z nejpopulárnějších českých likérů. Základem receptury je dnes chráněná masožravá rostlina rosnatka okrouhlolistá, proto dnes pravou rosolku stěží ochutnáte.
Turverein a Sokol
Podnikatel a výrobce likérů, Gottfried Leonhard, se ve svých třiapadesáti letech oženil s devatenáctiletou Marií Karolínou Zlobickou a dům v Hybernské čp. 998, dnešní Kampus Hybernská, převedl na novomanželku jako svatební dar. Manželství trvalo pouze sedm let a Marie se brzy po jeho smrti provdala za úředníka Národní banky Ferdinanda Františka Fügnera. Jejím švagrem se tak stal Jindřich Fügner, budoucí zakladatel Sokola.
Marie v roce 1861 požádala o povolení ke stavbě skladištní budovy na pozemku zahrady, při kolaudaci však změnila účel stavby na tělocvičnu – stavba byla určena pro národní tělocvičný spolek Sokol, který její švagr v roce 1862 založil. Konspirativní způsob ohlášky stavby byl zřejmě zdůvodněný obavou z policejní perzekuce a nedůvěrou v teprve nedávno vyhlášené ústavní svobody. Tělocvična se nakonec sokolovnou nestala, neboť Mariin manžel, spojnice se švagrem a jeho českými národními ideály, zemřel dva měsíce po kolaudaci stavby. Prostory zamýšlené tělocvičny zřejmě později v sedmdesátých letech využívala německá tělocvičná jednota Turverein.