Jen Cirkulární dílna speciální označení nemá, najdete ji na předním dvoře se vstupem u průchodu do zadního dvora. U dveří je zvonek.
Do Infocentra se dostanete vstupem z ulice Hybernská. Koupit si tam můžete vstupenky nebo náš upcyklovaný merch.
Podrobnější mapu si můžete stáhnout zde.
V obou výstavních prostorech (A.1 HYB4 Galerie a C.0 HYB4 Galerie) prezentujeme práce jak etablovaných, tak i začínajících umělců a umělkyň.
Didaktikon je popularizační a vzdělávací centrum Univerzity Karlovy, které vzniklo ve spolupráci s Kampusem Hybernská, resp. hlavním městem Prahou. Jedná o místo určené pro všechny, kteří mají zájem o neformální přístup ke vzdělávání.
Infocentrum je od prosince 2024 uzavřeno na neurčito.
sezónní občerstvení, výběrová káva, dětská herna a otvíračka od pondělí do pátku 9–22 a v sobotu 10–21
cirkulární a udržitelné aktivity, rukodělné workshopy
literární večery, autorská čtení, křesty knih, filmové projekce, pub quizy, debaty
studentské spolky a iniciativy, studentské akce
výstavy a vernisáže, komentované prohlídky, umělecké workshopy
koncerty, jam sessions, divadelní představení, improvizace, performance
přednášky, debaty, kurzy
V Kampusu Hybernská dáváme prostor projektům, které pomáhají naplňovat naše cíle a hodnoty a přispívají do našeho programu.
V Knihovně věcí si každý může za malý poplatek půjčit to, co potřebuje jen výjimečně, nemusí tak tuto věc vlastnit. Můžete se tu také stavit na workshop upcyklace nebo jinou udržitelnou akci.
Institut cirkulární ekonomiky je partnerem pro firmy i veřejný sektor při zavádění cirkulárních řešení do praxe. Díky výzkumné činnosti a datům dokáže prosazovat udržitelná řešení i na národní úrovni.
Poradenská a konzultační společnost CIRAA pomáhá zavádět udržitelnost do firem a jejich provozu, vzdělávat zaměstnance v této oblasti nebo organizuje udržitelné eventy.
Ve středu 2. října Univerzita Karlova (UK) a Magistrát hlavního města Prahy slavnostně zahájí akademický rok 2024/25 v prostorách jejich společného projektu Kampus Hybernská. UniKátní START spojí vysokoškoláky, vysokoškolačky i širokou veřejnost v celodenní slavnosti v centru města. Na pomyslnou startovní čáru se se studentstvem postaví také členky a členové českého olympijského týmu, kteří studují na UK. Akce je součástí zahájení podzimní sezóny Kampusu Hybernská, který je centrem kultury, inovací a vzdělávání v srdci Prahy.
Projekt Sustain: Hudba a udržitelnost propojuje umění, hudební tvorbu, koncertní a produkční činnost s environmentálním myšlením. Zkoumá, jak se hudební průmysl staví k udržitelnosti – od virtuálních koncertů po návrat ke kořenům a přírodě. Projekt zahrnuje řadu akcí pro laickou i odbornou veřejnost, které se odehrají v květnu, červnu a na podzim v Kampusu Hybernská.
Po úspěšné první edici HYB4 SWAP & HADRY, která se věnovala módě a textilu, se Kampus Hybernská opět otevře swapovací akci, tentokrát zaměřené na rostliny. Vedle výměny květin se můžete těšit na inspirativní workshopy, přednášku o biodiverzitě, filmové promítání a řadu rukodělných dílen, které k jaru patří. Zelená oáza v centru Prahy bude otevřena od pátku 26. do soboty 27. dubna.
Je možné změnit rodinné vzorce předávané z generace na generaci? Co všechno řídí naše rozhodnutí? Jaké důvody nás znovu vedou do situací, v nichž jsme se už mnohokrát ocitli? Tyto a další otázky si klade ojedinělý výtvarný projekt Moje boty, tvoje boty, který iniciovala terapeutka a výtvarnice Kamila Ženatá. Vyzvala v něm osm umělkyň a jejich dcery ke generačnímu dialogu.