Univerzita Karlova ve spolupráci s prg.ai uspořádá jednodenní konferenci na téma “Co může nabídnout a co již nabízí umělá inteligence člověku pro podporu jeho tělesného i duševního zdraví”. Dopolední přednáškový program zahájí zvanou přednáškou “Augmented Intelligence to Improve Cancer Screening” Prof. Peter Kuhn, ředitel Michelson Center for Convergent Bioscience na University of South California. Ve druhé části dopoledního programu se můžete těšit na přednášky našich akademických a výzkumných pracovníků. Odpolední program bude věnován diskusím v rámci tematických workshopů, jejichž účelem bude mimo jiné navázat nové spolupráce mezi členy akademické obce UK a těmi, kteří by výsledky výzkumné práce v oblasti umělé inteligence chtěli a mohli využít.
Kde: Kampus Hybernská, A.3 patro
Kdy: 23. 5. 2024
URL: https://bioinformatics.cuni.cz/ai4bs2024
Kontakt: Marcel Kraus marcel.kraus@ruk.cuni.cz
Programový výbor: Aleš Bartoš (3. LF UK a FNKV), David Hoksza (MFF UK), Lukáš Kačena (prg.ai), Jan Kratochvíl (MFF UK), Josef Šlerka (FF UK), Martin Víta (FZÚ AV ČR)
Call for papers
Programový výbor konference přijímá abstrakty přednášek pro dopolední část akce. Přednášky v českém případně anglickém jazyce by měly být plánovány na 20–25 minut. Jednotící téma přednášek je “Využití umělé inteligenci v péči o tělesné a duševní zdraví člověka”. Abstrakty v délce do 1 strany A4 zadávejte prostřednictvím formuláře na webové stránce konference do níže uvedeného termínu. Z došlých návrhů programový výbor vybere příspěvky doporučené k ústní prezentaci. Programový výbor může některé příspěvky doporučit k prezentaci formou posteru, případně navrhnout přesun do odpolední workshopové části.
Call for workshops
Programový výbor konference přijímá návrhy na témata workshopů, které se budou konat v odpolední části akce. V současné době zvažujeme mj. následující témata:
Budeme rádi, když seznam těchto témat rozšíříte, anebo vyjádříte svůj zájem o aktivní účast v rámci některého z výše uvedených.
Navrhovaná témata by měla mít interdisciplinární charakter: měla by obsahovat jednak prvek AI a souvislost s některou z oblastí "body and soul” – nemusí se tedy jednat jen o témata z oblasti medicíny a zdravotnictví.
Finální výběr témat workshopů bude zohledňovat i zaměření příspěvků v dopolední části. V případě, že mezi konferenčními příspěvky zaslanými do dopolední části bude kolekce obsahově příbuzných článků, může programový výbor vyzvat jejich tvůrce k jejich prezentaci v rámci příslušného workshopu.
Návrhy workshopů zadávejte prostřednictvím formuláře na webové stránce konference do níže uvedeného termínu.
Termín zaslání abstraktů přednášek a návrhů workshopů: 10. 4. 2024
Termín zveřejnění přijatých přednášek a workshopů: 20. 4. 2024