První polovina roku 2023 byla v produkční skupině Hyb4City zaměřena na téma dezinformací. Nositelem tohoto tématu se stala především série Dezinformační sondy, kterou moderovala za Univerzitu Karlovu historička doc. Marie Koldinská. Pozvání přijaly výrazné osobnosti, které se zabývají problematikou dezinformací z různých úhlů a v různých oblastech. Na základě zasvěcené diskuze s expertkami a experty na danou problematiku se podařilo nastínit způsoby, jak reagovat na dezinformační hrozby, bránit jejich šíření a cíleně budovat informačně gramotnou společnost.
Jednotlivé rozhovory a diskuze s experty (pořádané s měsíčním odstupem) završilo závěrečné setkání odborníků reprezentujících tři zásadní oblasti válečně - právní, akademické a neziskové. Akce završující řadu sond nesla název: Jak uzdravit informační prostor? Byla uspořádána ve spolupráci se Sdružením VIA a Google.org. Shromáždila renomované odborníky, stakeholdery a profesionály z různých sektorů a umožnila jim ponořit se do problematiky hybridní války a dezinformačních kampaní. Tato networkingová událost poskytla významnou platformu pro sdílení poznatků, diskuzi o nových trendech a podporu spolupráce mezi akademickou obcí, zástupci veřejného sektoru a nevládními organizacemi. Významnými body programu byly také přednášky historičky doc. Marie Koldinské (Mezi deziluzí a nadějí – jak přežít informační válku) a právníka a bezpečnostního analytika plk. Otakara Foltýna (Informace jako zbraň v bezpečnostních konfliktech). Závěrem byly Radkou Bystřickou a Kateřinou Pevelovou představeny závěry jejich čtyřletého výzkumu, ve kterém mapovaly dezinformační scénu a její dopad na sektor občanských sdružení.
Přiblížil a diskutoval témata spojená s dezinformační scénou, nepřátelskou propagandou, problém fake news, Tik Tok a určení dvou verzí této platformy, vlivy na formování postojů naší společnosti, umělou inteligenci a zodpovědnost za jí generovaný obsah, argument svobody slova, doporučení vládě ČR, obranu proti hackingu – tedy únos symbolů, atd. Do zasvěcené diskuze přispěli zástupci a zástupkyně bezpečnostních složek státu, akademické i studentské obce a médií.
Tématu přispěl také křest monografie COVID-19 infodemie, kterou společnou debatou představili autoři knihy Ladislav Dušek a Václav Moravec společně s autorem předmluvy Markem Váchou. Představená kniha a diskuze upozornili na fenomén infodemie, tedy šíření nadměrného množství informací, včetně nepravdivých a nepřesných, které zhoršuje pochopení a řešení jakéhokoliv problému. Fenomén podle autorů prohlubuje celospolečenské krize.