Série přednášek v Ateliéru HYB4 v Kampusu Hybernská představí způsoby, jakými výzkumníci z nejrůznějších oborů odkrývají podobu naší planety v nepředstavitelně vzdálené minulosti. Pojďte s námi poodkrýt nánosy a usazeniny pod kterými svá tajemství drží Deep time.
“Představte si, že celá historie planety Země by se dala přehrát během jednoho dne. Jak dlouho by ve hře bylo lidstvo? A co život jako takový? Procesy, které umožnily vznik a vývoj života tak jak jej známe mají svůj počátek v dávné minulosti. Některé z těchto procesů po sobě zanechaly stopy, které se během posledních století učíme nacházet, poznávat, číst a interpretovat. Tyto stopy (deep time data) stojí v základu příběhů, které si o historii Země a života na Zemi vytváříme.”
Úvodní přednášku o fungování Země a o tom, jak studiem její současné podoby odhalujeme její minulost a o tom, jaké geologické procesy rozprostřené v čase probíhají již miliardy let obstará Matěj Machek z Geofyzikálního ústavu akademie věd.
Po přednášce následuje moderovaná diskuze, které se zúčastní členové týmu projektu 4.5Ga~24h aneb “Převod dějin planety Země do hudební skladby, která bude mít trvání přesně 24 hodin”: Pavel Husa (ČVUT), Zdeněk Míkovec (ČVUT), David Vrbík & Cyril Kaplan (VEKTROSKOP)
Kapacita: 30 lidí