V panelové diskuzi se slovinskou experimentální hudební umělkyní Sašou Spačal, portugalskou zvukovou umělkyní Sarou Pinheiro a českým muzikologem Tomášem Šenkyříkem se zaměříme na propojení soustředěného naslouchání a nahrávání zvuků s ekologickou komunikací skrze umělecké performance, kompozice a instalace.
Debata začne reflexí na předchozí představení projektu Soundmap, od kterého se odrazíme k širším úvahám o tom, jak lze zvuková svědectví přetavit do sdělení s environmentálním přesahem. Následně prozkoumáme, co stojí za Sašinou performancí Anatomy of Symbiosis a Sářinou performancí Vertical Chain. U Sáry se pozastavíme nad významem „zemitých“ a „nebeských“ zvuků v její práci. Se Sašou pak prozkoumáme sonifikaci biologických procesů a jak nám tento přístup může pomoci pochopit dění v chemicky ošetřené půdě prostřednictvím zvukového vnímání.
Moderuje Jiří Slabihoudek, student Ústavu hudební vědy na FF UK
Debata bude probíhat v angličtině bez překladu.
#hyb4sustain
Projekt Sustain podporuje rozvoj kompetencí profesionálních uměleckých a odborných pracovníků v kulturním a kreativním sektoru, získání nových znalostí a dovedností uplatnitelných v jejich budoucím profesním životě a zvýšení jejich konkurenceschopnosti v mezinárodním kontextu.
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Evropské unie.
Mediální partneři: Radio Wave, HIS Voice, Full Moon, Radio 1, UNI Magazín