Sdělení přiblíží mechanismy, kterými se jednorázová negativní traumatická zkušenost zapisuje do biologie mozku a jak následně ovlivňuje prožitek světa a sebe sama. Porozumění uvedeným mechanismům otevírá zcela nové možnosti terapie následků traumatu.
Jiří Horáček absolvoval Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Plzni, je docentem psychiatrie od r. 2004 a profesorem psychiatrie byl jmenován v roce 2009. Absolvoval výcvik v dynamické psychoterapii a vyjma psychiatrické atestace je nositelem také nadstavbové specializace v psychoterapii. Výzkumně se zaměřuje na funkční zobrazení mozku a zabývá se neurobiologií schizofrenie a deprese, mechanismem účinku antipsychotik a psychedelik, modelováním aktivity nervové tkáně a behaviorálním efektem psychoaktivních látek. Pracuje v Národním ústavu duševního zdraví (NUDZ) a na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze.
V letech 2007-2009 a 2015-2017 působil jako předseda výboru České neuropsychofarmakologické společnosti (ČNPS). Autor nebo spoluautor několika monografií a více nežli 200 článků v odborných periodicích. Spoluzakladatel kliniky Psyon.
Přednáška je součástí doprovodného program k výstavě Moje boty, tvoje boty
Vstup na přednášku je zdarma, je ale nutné se registrovat, viz odkaz níže.