Přednáška představí moderní aspekty psychoterapie asistovanou psychedeliky a zaměří se na období integrace psychedelické zkušenosti do běžného vědomí. Tento přechod se označuje pojmem afterglow a souvisí s rašením neuronální sítě, zranitelností, kreativitou a terapeutickým účinkem.
Neurovědec, psychoterapeut, psychedelický sitter a spoluzakladatel CZEPS a kliniky Psyon, jejímž je klinickým ředitelem.
Setkání moderuje Kamila Ženatá.
V rámci výstavního projektu Vladimír Skrepl: Ezoterická pauza představíme podzimní přednáškový cyklus s názvem Dobrodružství sebeobjevování, který volně navazuje na jarní přednášky, které organizovala Kamila Ženatá jako doprovodný program ke skupinové výstavě zabývající se přenosem transgeneračního traumatu.
Pochopení svého životního příběhu a možnost změny v nastavení psychické reality jedince má blahodárný účinek pro plnohodnotné prožívání života, vede k vnitřní zralosti a nezávislosti. Nový cyklus přednášek je pojmenován podle knihy Stanislava Grofa, českého psychiatra žijícího ve Spojených státech, jenž se zasloužil o výzkum změněných stavů vědomí.
Přednášející budou hovořit o hlubší komunikaci s lidským nitrem skrze změněné stavy vědomí a skrze vědeckou, ale i osobní zkušenost přiblíží potenciál sebekultivace osobnosti a uvědomění si své existence. Výzkum, který se zabývá podáváním psychoaktivních látek pacientům, ukazuje nové možnosti v oblasti léčení stavů úzkostí a depresí.